Tek Bir İhtimal Var

Tek Bir İhtimal Var


Müzik hakkında pek bilgili biri değilim, ancak benim de kulağıma hoş gelen melodiler, şarkılar ve sözler oluyor her insan gibi…

Ceza’nın Tek Bir İhtimal Var parçası da kulağıma hoş gelenler arasında en tepelerde bir yerde adeta bir bekçiymişcesine sabit kalıyor. Çocukluğumun –evet sanki çok büyükmüşüm gibi diyorum bunu– geçtiği süre zarfı boyunca bu şarkı ve benzer şarkıları dinledim. Bu şarkıların hayat görüşümde çok etkili olduğunu düşünüyorum, sonuçta insanlık adına birleştirici olmaya çalışıyorum. Ayrımcılığın her türlüsüne karşı oluşumun temelinde de her şeyin temelinde olduğu gibi çocukluk var.

Hayatın bu şekilde acımasız bir hal almasıyla yaşam zorlaşmakta, insanlar kalıcı hüzünlerle baş başa kalmakta ne yazık ki. Böyle umutsuzluğun hüküm sürdüğü bir dünya da mutlu olmanın tek bir ihtimali vardır, bir kenara çekilip kendi hayatını yaşayacaksın ve ardından bu hayatı genelleştirmek ve mutlu çocukların doyumsuzca eğlendiği bir dünya için tüm gücünle kadar çalışacaksın.

Tek bir ihtimal var o da metafiziksel ihtilal!

Yazıda bir hata, eksik varsa ya da eklemek istediğiniz bir şey varsa lütfen yorum yaparak bildirmekten çekinmeyin, bu yazıyı olabilecek en iyi hale birlikte getirelim.

Bir cevap yazın

textsms
account_circle
email

Tek Bir İhtimal Var
https://www.youtube.com/watch?v=6sTAIeUFJyk Müzik hakkında pek bilgili biri değilim, ancak benim de kulağıma hoş gelen melodiler, şarkılar ve sözler oluyor her insan gibi... …
Okumaya devam etmek için QR kodunu tarayın
2015-10-24