Telefonunuzu 3 Boyutlu Tarayıcıya Çevirin: 3D Scanner App‪

Telefonunuzu 3 Boyutlu Tarayıcıya Çevirin: 3D Scanner App‪

Gün geçtikçe telefonlar birçok işimizi görür hale gelirken, bir yeni özellik daha günlük yaşantımızın parçası olacak gibi görünüyor.

Berlin ve New York merkezli bir ajans olan Laan Labs tarafından geliştirilen uygulama şu anda bazı Apple cihazlarda yer alan LiDAR sensörüne ihtiyaç duyan uygulama obje ve mekanları taramakta şaşırtıcı bir performans ortaya koymakta. Uyumlu cihazlara ve ücretsiz olan 3D Scanner App’e sahip olan kullanıcılar telefonlarını rahatlıkla 3 boyutlu tarayıcı olarak kullanabilecek.

3D Tarama Uygulaması, bir nesnenin veya boşluğun gerçekçi bir dokuya sahip üç boyutlu yüzey oluşturmak için cihazların LiDAR sensörünü kullanır. 3D yüzey, telefonun kameradan aldığı verilerden oluşan düşük kaliteli önizleme görüntülerini barındıran interaktif bir ara yüz inşa eder.

3D Scanner App’te tarama yapmak için yüksek çözünürlük ve düşük çözünürlük olmak üzere iki farklı seçenek bulunur. Bu şekilde elde edilmiş üç boyutlu modeller düzenlemek veya paylaşmak amacıyla birçok formatta kaydedilme imkanına sahiptir. 3D Scanner App; USDZ, OBJ, GLB, GLTF, ve DAE formatlarını desteklemektedir, elde edilen modelleri bu formatlarda kaydetmek mümkündür.

https://www.cakirefekan.com/wp-content/uploads/2021/03/tire-scan-loop-480x480-1.gif

Ayrıca, 3D Scanner App sketchfab.com ile de entegre çalışmakta ve böylece kullanıcılar modellerini direkt sketchfab.com üzerinden paylaşabilmektir.

Kullanıcı deneyimleri ise yavaş yavaş sosyal medyada yer bulmaya başlamış durumda.

Yazıda bir hata, eksik varsa ya da eklemek istediğiniz bir şey varsa lütfen yorum yaparak bildirmekten çekinmeyin, bu yazıyı olabilecek en iyi hale birlikte getirelim.
# # # # #
Anasayfa      Genel      Telefonunuzu 3 Boyutlu Tarayıcıya Çevirin: 3D Scanner App‪

Bir cevap yazın

textsms
account_circle
email

Telefonunuzu 3 Boyutlu Tarayıcıya Çevirin: 3D Scanner App‪
Gün geçtikçe telefonlar birçok işimizi görür hale gelirken, bir yeni özellik daha günlük yaşantımızın parçası olacak gibi görünüyor. Berlin ve New York merkezli bir a…
Okumaya devam etmek için QR kodunu tarayın
2021-03-28