İspanyolca Öğreniyorum #0

İspanyolca Öğreniyorum #0

Kovih(covid)-19 etkilerini sürdürürken, bu günleri atlatacağımız ümidine sarılarak 2020-2021 eğitim yılının bahar dönemin İspanya’ya Erasmus programıyla gitmeyi planlıyorum. Normal seyrinde aynı eğitim yılının güz döneminde gitmiş olacaktım ancak şartlar…

İspanya’ya madem gideceğim, çoktan başlamış olmam gereken İspanyolca eğitimlerine geç kalmış olsam da başlayacağım, bu noktada yardımcı olması ve hafızamı güçlendirmek adına blogumda İspanyolca için bir yer ayırmaya karar verdim. Öğrendiklerimi, öğrenme yollarımı burada tutacağım.

Öncelikle bahsetmeliyim ki, daha önce Duolingo ile biraz çalışmıştım, la mujer, el hombre gibi kelimeler eaşinayım ancak üstünden aylar geçti o çabalarım esnasında kovih-19 dünyada yükselmemişti sonrasında da İspanyolca ile arama oldukça mesafe girdi.

An itibariyle yeniden başlıyorum ancak bu sefer Duolingo ile devam etmeyeceğim, yaklaşık 2-3 hafta önce bulduğum ve merak ettiğim Wlingua ile bu çalışmaya başlayacağım ancak aynı şekilde mi devam ederim bilmiyorum.

Bu uygulamalarda Türkçe/İspanyolca öğretimi ben kullanırken bulunmamaktadır, bulunsa da yeterli seviyede olmayan İngilizcemi de zinde tutmak adına İngilizce/İspanyolca ile öğreneceğim. Aslında bu blogu da İngilizce tutsam daha iyi sanki…

Efekan ÇAKIR, Sabah 07.20, Ağustos 29, 2020.

Bu blogu tutma fikrine Wlingua ile ilk etkileşimimi tamamladıktan sonra eriştim, çünkü not tutmadan verim almam mümkün değil. Uygulamadan alacağım verime göre ücret ödeyerek premium hesaba geçmem de söz konusu olabilir. Çok fazla uygulama tanıtımı gibi oldu ancak, yol/yordam bilmediğim için gereğinden fazla önem atfediyorum sanırım bunlara.

Bakacağız…

Yazıda bir hata, eksik varsa ya da eklemek istediğiniz bir şey varsa lütfen yorum yaparak bildirmekten çekinmeyin, bu yazıyı olabilecek en iyi hale birlikte getirelim.
# # # # #
Anasayfa      Hayat      İspanyolca Öğreniyorum #0

Bir cevap yazın

textsms
account_circle
email

İspanyolca Öğreniyorum #0
Kovih(covid)-19 etkilerini sürdürürken, bu günleri atlatacağımız ümidine sarılarak 2020-2021 eğitim yılının bahar dönemin İspanya'ya Erasmus programıyla gitmeyi planlıyorum. …
Okumaya devam etmek için QR kodunu tarayın
2020-08-29