İspanyolca Öğreniyorum #0

Kovih(covid)-19 etkilerini sürdürürken, bu günleri atlatacağımız ümidine sarılarak 2020-2021 eğitim yılının bahar dönemin İspanya’ya Erasmus programıyla gitmeyi planlıyorum. Normal seyrinde aynı eğitim yılının güz döneminde gitmiş olacaktım ancak şartlar…

İspanya’ya madem gideceğim, çoktan başlamış olmam gereken İspanyolca eğitimlerine geç kalmış olsam da başlayacağım, bu noktada yardımcı olması ve hafızamı güçlendirmek adına blogumda İspanyolca için bir yer ayırmaya karar verdim. Öğrendiklerimi, öğrenme yollarımı burada tutacağım.

Öncelikle bahsetmeliyim ki, daha önce Duolingo ile biraz çalışmıştım, la mujer, el hombre gibi kelimeler eaşinayım ancak üstünden aylar geçti o çabalarım esnasında kovih-19 dünyada yükselmemişti sonrasında da İspanyolca ile arama oldukça mesafe girdi.

An itibariyle yeniden başlıyorum ancak bu sefer Duolingo ile devam etmeyeceğim, yaklaşık 2-3 hafta önce bulduğum ve merak ettiğim Wlingua ile bu çalışmaya başlayacağım ancak aynı şekilde mi devam ederim bilmiyorum.

Bu uygulamalarda Türkçe/İspanyolca öğretimi ben kullanırken bulunmamaktadır, bulunsa da yeterli seviyede olmayan İngilizcemi de zinde tutmak adına İngilizce/İspanyolca ile öğreneceğim. Aslında bu blogu da İngilizce tutsam daha iyi sanki…

Efekan ÇAKIR, Sabah 07.20, Ağustos 29, 2020.

Bu blogu tutma fikrine Wlingua ile ilk etkileşimimi tamamladıktan sonra eriştim, çünkü not tutmadan verim almam mümkün değil. Uygulamadan alacağım verime göre ücret ödeyerek premium hesaba geçmem de söz konusu olabilir. Çok fazla uygulama tanıtımı gibi oldu ancak, yol/yordam bilmediğim için gereğinden fazla önem atfediyorum sanırım bunlara.

Bakacağız…


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Yorumlar

“İspanyolca Öğreniyorum #0” için 2 cevap

  1. Ebru avatarı
    Ebru

    Uygulama nasıldı? Verim alabildiniz mi?

    1. cakirefekan avatarı

      Merhaba, blogda görüldüğü üzere diğer birçok konuda olduğu gibi İspanyolca öğreniminde de istikrarlı bir şekilde devam edemedim. Ama kullandığım kısa sürede çok memnun kalmıştım. Yanılmıyorsam ilk iki bölüm ücretsizdi zaten, deneyip kendiniz de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir