WordPress Modern İnci Sözlük Teması Tamamlandı

Merhabalar yine bir sözlük çalışması ile karşınızdayım ve bu sefer tema tam olarak tamamlandı. 🙂

Sözlük işlevini daha iyi gerçekleştiren WordPress CakirSözlük Teması‘nı kullanmanızı öneririm.

Temayı tanıtmak gerekirse,

İnciSözlük Teması kullanılmıştır. Mobil uyumludur.

Başlık Açma bölmesi için yayınladığınız sayfa Başlık Aç şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/baslik-ac/ ‎şeklinde olmalıdır.

Üye girişi bölmesi için yayınladığınız sayfa Login şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/giris/ ‎şeklinde olmalıdır.

Üye Kaydı bölmesi için yayınladığınız sayfa Register şablonlu ve kalıcı bağlantısı SİTEADRESİ/kayit/ ‎şeklinde olmalıdır.

Üst ve alt olmak üzere yönetebileceğiniz 2 menü.

Birisi anasayfada reklam yerleşimi yapabileceğiniz, diğeri dinamik olarak kullanılabilir olan toplam 2 sidebar.

Tema özel kullanıcı kaydı şablonu ve kullanıcı giriş şablonu mevcuttur.

Tamamen ücretsiz olarak paylaşıyorum ve footer’da yer alan tek linki silmemenizi rica ediyorum.

Yeni üye olanların yetki düzeyini, içerik sağlayıcı olarak ayarlayıp çaylak olmalarını sağlayabilir, direkt yazar yaparak çaylak sistemi oluşturmayabilirsiniz.

Yazar sayfası mevcuttur lakin içerikleri tam olarak doldurulmuş halde değildir, o size kaldı artık.

Arama fonksiyonu çalışır durumda ve sadece başlık isimlerinde arama yapmaktadır.

Ekran Görüntüsü:


RBNmjZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Demoİndir

Demo Hesabı,

isim: demo , şifre: demo

Umarım bu sözlük teması işinize yarar.

Yorumlarınızı bekliyorum…

 

Ekleme: Üye girişi yapmadan başlık açma açığını kapatmak için;

page-baslikac.php de 2. satırdan itibaren şu kodları eklemeniz gerekmekte,

<?php if ( !is_user_logged_in() ) : 
 echo '<script type="text/javascript">window.location.href = "'.get_site_url().'/giris" </script>'; 
else: ?> 
<?php get_header(); 
?>

ardından dosyanın en sonunda endif ekleyerek işimizi sonlandıralım.

<?php endif; ?>

 

About CakirEfekan 39 Articles
Evet, ben...

32 Comments Posted

  • Uyarınız için teşekkür ederim, gözden kaçan bir detay olmuş durumda. Bu temayla tekrar ilgilendiğim zaman eksiklikleri gidermeye çalışacağım. Tekrar teşekkür ederim.

 1. Demodan gözlemlediğim kadarıyla başarılı bir çalışma olmuş. Başlık aç, kayıt ol, giriş gibi bölümleri aktif hale getiremiyorum. Biraz detay verir misiniz?

  • değerli yorumunuz için teşekkür ederim. yazı içerisinde verdiğim bilgileri kullanarak aşağıdaki örneğe benzer şekilde sayfaları oluşturduğunuz takdirde bu bölümler aktif hale gelecektir.
   inci sözlük teması sayfa örneği

   • Çok hızlı yanıt verdiniz çok teşekkür ederim. Bu şekilde sayfalar oluştu. Fakat problem şu ki, başlık ve entry gibi input text girişlerine mause ile tıklandığında aktif olmuyor ve yazmak mümkün olmuyor. Ancak tab tuşuyla ilerlenirse bu bölümlere karakter girişi sağlanabiliyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi çalışmalar

    • mobilde bu sorun oluşmuyor bu arada.. Chrome haricinde operadan da denedim. Pc de böyle bir durum var. Silip tekrar temiz bir yükleme yapıp size bilgi vereceğim

 2. Tekrar merhabalar. Silip temiz bir kurulum yaptım fakat aynı sorunlar devam ediyor. Sorun sanırım mobil temayla web temanın birbirine karışmasından kaynaklanıyor. örneğin benim anasayfamda 2 tane arama tabı var. Son yazılar & Son yorumlar bölümü sizin yayınladığınız gibi yanda değil aşağıda. inputlara mobilden girilebiliniyor pc den girilemiyor. aşağıda kategori bloğu falan var onları sanırım footerdan düzenleyebiliriz ama diğerlerine çok uğraşmama rağmen sonuç alamadım

  • bahsettiğiniz sorunlar acaba, şuanda da demo adresinde görüntüleniyor mu? wordpress’i son sürüme güncelleyip yazıda vermiş olduğum adresten dosyaları tekrar indirip kurdum. demo’da bir sıkıntı görmüyorsanız sizde de görülmemesi gerekir diye düşünüyorum.

 3. merhaba, sizdeki demoda böyle bir durum yok. Bu durumda tek seçenek host kaynaklı olması gibi bir durum ortaya çıkıyor. Deneme şansım olursa buradan bilgi vereceğim

 4. Selamlar. Sorun çözüldü. Localde kurdum aynı sorun vardı. Bileşenler bölümünden arşiv ve aramayı kaldırınca düzeldi. Wordpreste yeniyim ben bir idiot olmalıyım :)) Emeğine sağlık, yeni paylaşımlarını takip etmeye devam edeceğim. İyi çalışmalar.

 5. Şimdi tema görüntüsü ve tıklama sorunu çözüldü ama başlık aç tıklayınca parse error verdi localde 🙂 Ftp ye atıp deneyeceğim, iyi çalışmalar.

 6. şu an sorunsuz çalıştırabiliyorum, localde hata almamın sebebi end if le kodu kapatmamamdan kaynaklanmış. Çok teşekkür ederim ilginiz için tekrar emeğinize sağlık

  • Teşekkürler, gün içerisinde bakamadığım için yorumlarınızı yeni görüyorum. Yıl içerisinde daha da iyileştirebilirim umarım temayı. Başarılı projelerde kullanmanız dileğiyle, iyi çalışmalar.

 7. Çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Kurdum ama kullanıcı sayfasını göremiyorum? Tıklanıldığı zaman ana sayfaya atıyor var mıdır bi çözümü

 8. Evet ondanmış düzelttim oldu teşekkür ederim
  Bir kaç bişi daha sorsam.
  Normal sayfa açamıyoruz onu yapabilir misiniz şablon olarak falan iletişim formu koymak istiyorum ama sayfa çalışmıyor maalesef
  Bir de boşluklu nicklerde url olarak %20 yapıyor – koymadığı için kullanıcı profiline gidemiyor bunu çözebilir miyiz ?

  • Uzun süredir tema ile ilgilenmediğim için temanın yapım aşamasında nasıl yollar izlediğimi anımsamıyorum. Forumlarda sorabilirsiniz bu sorularınızı, temaya baktığım bir zaman bu yorumun altına cevapları yazarım ben tabi, ama ne zaman olur bu hiç bilmiyorum. Teşekkürler.

 9. Bence harika tema olmuş eline sağlık aslında tam aradığım olmuş diyebilirim. işte şu şuku falan olsa çok iyi olur. Birde ayrıca kayıt ol sayfası sadece mail ile kayıt olunuyor ve şifre girebileceğin bi yer yok . belki bi kaç eklentiyle hepsini halledebilirsin . gerekli eklentiler diyip. pie-register tam temana uyumlu bence işine karışmak istemem ama önerimi dikkate alırsan minnettar kalırım. Çok teşekkür ederim

  • Sözlüklerde karışıklığın önüne geçmek amacıyla aynı başlığın açılmasına izin verilmez. Bir başlık hakkında yazılacaklar başlık altındaki entryler ile belirtilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*